Filtry przepływowe do oczka wodnego

Podstawą działania filtrów przepływowych jest grawitacja. Woda wpompowywana do komory filtra przepływa przez media filtracyjne i po oczyszczeniu swobodnie wypływa do oczka wodnego. Ze względu na grawitacyjne odprowadzenie wody, filtr osiąga pełną wydajność tylko gdy jest zamontowany powyżej tafli wody i w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika. Usytuowanie w gruncie, poniżej poziomu wody, uniemożliwia prawidłowa pracę filtra. Filtry przepływowe mogą zawierać pełny system filtracyjny. Służyć tylko, jako filtry biologiczne lub oczyszczać wodę tylko mechanicznie, wszystko zależy od tego jakich użyjemy wkładów.

Jak działa filtr przepływowy do oczka wodnego?

Woda wpompowywana jest do filtra, skąd, dzięki przyciąganiu ziemskiemu, wypływa z powrotem do oczka. W filtrze woda przepływa przez media filtracyjne, umieszczone w komorach filtra. W pierwszej kolejności odfiltrowywane są zanieczyszczenia mechaniczne. Do zebrania grubszych zawiesin służą szczotki, maty lub gąbki filtracyjne, które wymagają okresowego płukania. Po usunięciu zanieczyszczeń widocznych gołym okiem, woda kierowana jest na wkłady, składające się z drobnej gąbki lub maty japońskiej. Zatrzymują one mniejsze drobiny, a jednocześnie inicjują przemianę szkodliwego amoniaku w azotyny i dalej w azotany. Ostatni etap to typowa filtracja biologiczna do której wykorzystywane są różne rodzaje złóż np.ceramika, plastikowe biobale lub kaldnes. Są one głównym siedliskiem bakterii odpowiedzialnych za sprawny przebieg cyklu azotowego. Kolejnym typem wkładów, które możemy zastosować, w tych filtrach są wkłady chemiczne. Czyli materiały, które zmieniają chemiczne parametry wody. Stosuje się je tylko okresowo, w miarę potrzeby. Najbardziej znanym wkładem tego typu jest węgiel aktywny, który pochłania zbędne związki chemicznych. Zwykle jest używany w celu oczyszczenia wody z pozostałości lekarstw, używanych do leczenia ryb. Stosowane są również wkłady zmieniające pH wody, czy obniżające poziom fosforanów i azotanów odpowiedzialnych za zakwit wody.

Dlaczego warto wybrać filtry grawitacyjne?

Filtry grawitacyjne posiadają ogromną objętość, czyli dużo miejsca na różnorodne wkłady filtracyjne. Można w nich zastosować złoża ruchome takie jak kaldens. Sprawdzają się w małych i bardzo dużych zbiornikach. Modułowa konstrukcja umożliwia rozbudowę, np. o filtr wstępny, gdy zwiększa się obciążenie zbiornika. Typ budowy pozwala na użycie dowolnych wkładów, w bardzo dużej ilości. Wielkość filtra nie oznacza, że jest on trudniejszy w obsłudze. Największe filtry czyści się w bardzo prosty sposób, wystarczy otworzyć zawory spustowe znajdujące się na dnie każdego modułu i grawitacja oczyści zbiornik filtra bez użycia dodatkowej pompy czy spryskiwaczy. Jeżeli masz problem z doborem odpowiedniego filtra zapraszamy do kontaktu z ekspertami Trzmiel.com.pl

Happet Bioklar 8 – Filtr do oczka wodnego + wkłady Happet Bioklar 8 – Filtr do oczka wodnego + wkłady
Producent: Happet

Wysyłka w: 7-14 dni

Cena: 1 785,00 zł
szt.
zobacz więcej
HAPPET VORTEX PREFILTR DO BIOKLAR 120/140 HAPPET VORTEX PREFILTR DO BIOKLAR 120/140
Producent: Happet

Wysyłka w: 7-14 dni

Cena: 4 509,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium