Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Filtry DEMI

Demineralizacja należy do najskuteczniejszych metod oczyszczania wody. Pozwala na przygotowanie wysokiej jakości wody, używanej w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Demineralizację przeprowadza się głównie poprzez destylację, odwróconą osmozę (RO) oraz w procesie wymiany jonowej.

Na czym polega demineralizacja?

Demineralizacja to usunięcie z wody wszystkich soli. Stopień oczyszczenia sprawdzamy miernikiem TDS, badając przewodność elektrolityczną wody, którą wyraża się w mikrosimensach [mS/cm]. Jedną z metod demineralizacji wody jest użycie filtrów - kolumn demineralizacyjnych. Taka kolumna zwykle montowana jest za filtrem odwróconej osmozy, ale może również pracować samodzielnie ze złożem mieszanym, usuwającym z wody aniony i kationy. Jedną z metod przeprowadzania całkowitej demineralizacji jest zastosowanie dwóch kolumn. Kolumny wypełnia się różnymi wkładami. Jedną kationitem o odczynie silnie kwaśnym, a drugą anionitem silnie zasadowym. Jest to metoda stosowane w przemyśle. W akwarystyce morskiej najlepszym rozwiązaniem jest połączenia filtra demi z filtrem RO.

Zastosowanie filtrów Demi.           

W akwarystyce morskiej potrzebna jest woda o najwyższym stopniu czystości. Aby uzyskać zadowalające parametry fizyko-chemiczne, wody filtrowanej przez filtr odwróconej osmozy,  instaluje się filtry Demi. Ponieważ tylko one gwarantują wyeliminowanie wszelkich kationów, anionów, krzemionki oraz rozpuszczonych związków organicznych. Woda uzyskana w procesie demineralizacji cechuje się przewodnictwem właściwym na poziomie poniżej 1 μS/cm, i umożliwia przygotowanie odpowiedniej solanki do zbiornika morskiego. W skompletowaniu najlepszego zestawu filtrów pomogą eksperci Trzmiel.com.pl.




do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium