Opcje przeglądania

Nawozy w oczku wodnym

Piękne rośliny w dużym stopniu decydują o wyglądzie oczka wodnego. Ale aby były faktycznie jego ozdobą muszą się pięknie rozwijać, posiadać żywe zabarwienie i obficie kwitnąć. A do tego potrzebne są zbilansowane substancje odżywcze. Czyli takie, które zapewnią roślinom wszystkie składnik potrzebne do rozwoju i kwitnienia, ale nie powodują plagi glonów.

Rośliny pływające

Rośliny pływające zarówno te całkowicie zanurzone w wodzie jak i te porastające jej taflę, skazane są na pobieranie pokarmu z toni wodnej. Ich system korzeniowy, o ile go posiadają, nie jest zakotwiczony w podłożu i substancje odżywcze zawarte w glebie są dla nich niedostępne. Specjalnie dla nich przygotowano nawozy w płynie. Nawozy takie wzbogacają wodę o biopierwiastki, substancje śladowe i mikroelementy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmów roślin ale również ryb. Nie zawierają związków azotu i fosforu, które w oczku zwykle pojawiają się w nadmiarze, bez naszego udziału.

Rośliny korzeniowe

Rośliny korzeniowe niezależnie od tego czy zostały posadzone w dnie zbiornika naturalnego czy też w odpowiednim podłożu w specjalnej doniczce, z czasem wyczerpują zapas substancji odżywczych. W naturalnym środowisku zarówno makro jak i mikroelementy dostarczane są z zewnątrz, wypłukiwane podczas wylewów rzek czy powodzi. W oczkach wodnych podobnie jak w ogrodach konieczna jest suplementacja. Musi być ona jednak właściwa. Tak aby nie doprowadzić do przenawożenia. Dlatego w zbiornikach wodnych nie stosujemy nawozów przeznaczonych dla roślin pokojowych czy ogrodowych. W ich składzie znajdują się składniki zanieczyszczające wodę i powodujące zakwit glonów. Na wszystkie pytania związane tematyką nawożenia oczek wodnych chętnie odpowiedzą eksperci Trzmiel.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium