Filtry akwariowe wewnętrzne

To najchętniej kupowane filtry zarówno przez początkujących jak i zaawansowanych akwarystów. Wielość zastosowań, możliwości konfiguracyjne i niewielki koszt zakupu, to tylko niektóre zalety filtrów wewnętrznych. Wywodzą się od filtrów gąbkowych. Różnica polega na tym, że do napędu tych ostatnich potrzebny jest napowietrzacz, natomiast nowoczesne filtry wewnętrzne, posiadają już wbudowany silniczek. Najczęściej pełnią w akwarium rolę filtra mechanicznego ale posiadają możliwość rozbudowy i zastosowania dodatkowych wkładów.

Czym tak naprawdę jest filtr wewnętrzny?

Jest to filtr wewnętrzny do akwarium pracujący w całkowitym zanurzeniu. Zarówno część napędowa z pompą, jak i część filtrująca znajdują się wewnątrz akwarium. Determinuje to ich wymiary, które muszą być dostosowane do wysokości akwarium. Pompa wymusza przepływ wody przez filtr, a znajdujące się w nim wkłady wychwytują najdrobniejsze zanieczyszczenia. Produkowane są w różnych rozmiarach kształtach z dopasowanym pompami wirnikowymi. Szeroka gama filtrów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Jakie zastosowanie mają filtry wewnętrzne do akwarium?

Filtry akwariowe wewnętrzne w większości przypadków pełnią rolę filtra mechanicznego, częściowo wypełniając rolę złoża biologicznego oraz wymuszają cyrkulację wody w akwarium. Napowietrzają wodę poprzez ruch tafli wody, deszczownicę lub dyfuzor znajdujący się w zestawie. W wersji podstawowej jedyny wkład stanowi gąbka. Lepiej wyposażone egzemplarze posiadają pojemniki na media umożliwiające dowolną konfigurację wkładów i rozbudowę filtra o kolejne moduły. Tym samym pod względem funkcji upodabniają filtry wewnętrzne do kubełkowych i kaskadowych. Zmieniając wkłady biologiczne, mechaniczne i absorbenty możemy odpowiadać na potrzeby procesów zachodzących w naszym akwarium. Posiadamy w ofercie także filtry wyposażone w lampę UV lub przystosowane do jej montażu.

Jaki typ filtra wewnętrznego wybrać?

Najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość akwarium. Filtr musi w całości zmieścić się pod powierzchnią wody. Nie bez znaczenia są jego pozostałe wymiary. Powinien pozostać niewidoczny a jednocześnie skutecznie wypełniać swoje funkcje. Przydatna opcja regulacji przepływu, umożliwia zastosowanie mocniejszego filtra w mniejszym akwarium. O zakupie może zadecydować dostępność wyposażenia dodatkowego i wielofunkcyjność. Warto zwrócić uwagę na stosunek ceny do jakości i wydajności, tych stosunkowo niedrogich, popularnych i łatwych w obsłudze urządzeń. 

  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium