Opcje przeglądania

Reaktory biopellet

Współczesna akwarystyka morska opiera się na naturalnych procesach spotykanych w przyrodzie. Jednak aby zachować równowagę biologiczną w sztucznym zbiorniku musimy te naturalne procesy wspomagać odpowiednimi urządzeniami. Do takich należą reaktory na biopellet.  Wyróżniają się unikalną konstrukcja, która umożliwia stałą cyrkulację biopelletek wewnątrz kolumny filtracyjnej.

Jak działa reaktor na biopellet?

Reaktor zbudowany jest z przezroczystej obudowy o cylindrycznym kształcie. Całość do określonego poziomu zasypywana jest biopolimerami, w formie pelletu. Woda z akwarium wprowadzana jest do cylindra reaktora, przy pomocy pompy, w taki sposób aby delikatnie poruszać znajdującymi się wewnątrz biopelletkami. Biopolimery zapewniają szybki rozwój pożytecznych bakterii, które usuwają z obiegu azotany i fosforany. Same bakterie znakomicie odżywiają korale, gąbki mikro- i makrofiltratory. Ponadto stymulują tlenowe i beztlenowe procesy rozkładu, zwiększają populację pożytecznych bakterii i ograniczają nadmiar substancji odżywczych w akwarium. Zalecane są zwłaszcza w zbiornikach z trudnymi do utrzymania z koralowcami azoox. Pełną skuteczność biopellety uzyskują tylko w odpowiednio zaprojektowanych reaktorach o regulowanym przepływie.

Zalety reaktora.

Reaktory to filtry biologiczne wypełnienie z biodegradowalnymi polimerami, które są źródłem organicznego węgla. A więc jest to produkt w pełni ekologiczny. Na złożu mającym postać granulatu, osadzają się, namnażają i odżywiają bakterie, które z kolei skutecznie oczyszczają wodę ze związków takich jak azotany i fosforany. Nadwyżka bakterii pobierana jest przez korale i innych mieszkańców akwarium oraz usuwania z wody poprzez odpieniacz. Jeśli wylot z reaktora z peletkami, umieścimy przed odpieniaczem, zwiększymy wymianę gazową. Obniżymy poziom dwutlenku węgla (CO2) i zwiększymy ilość rozpuszczonego w wodzie tlenu (O2). Reaktor nie działa natychmiast po uruchomieniu, naturalny proces namnażania się bakterii i redukcji azotanów może potrwać w zależności od systemu od 2 do 6 tygodni. Podczas pracy reaktora konieczne jest okresowe uzupełnienie złoża. Zainteresowanych tym typem reaktora zapraszamy do kontaktu z ekspertami sklepu Trzmiel.com.pl



do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium